Nie ma już Hotelu Wrocław

hotel-wroclaw.JPG

Od kilku dni nie ma już znanego wszystkim Hotelu Wrocław. Budynek, w którym do tej pory funkcjonował, od początku sierpnia mają swoje miejsce dwa zupełnie inne hotele – Ibis Wrocław Centrum oraz Novotel Wrocław Centrum. Pierwszy z nich zajmuje piętra od pierwszego do czwartego i zajmuje w sumie 112 pokoi. Natomiast drugi docelowo przygotuje dla swoich gości blisko 250 pokoi na piętrach od piątego do jedenastego.

Różnic między hotelami jest jednak więcej. Ibis Wrocław Centrum to hotel trzygwiazdkowy, a jego sąsiad posiada o jedną gwiazdkę więcej. Każdy z nich ma też osobną recepcję. Dzieli je również adres, którym dla Novotelu  jest ul. Powstańców Śląskich 7, a dla hotelu Ibis ul. Powstańców Śląskich 7b. Wspólny jest natomiast zarządca obu obiektów. Jest nim Grupa Accor Hotels.

Historia Hotelu Wrocław
Hotel Wrocław wybudowała pod koniec lat 70. fińska firma YP-Group z Helsinek. Oddany do eksploatacji w 1980 był wówczas najnowocześniejszym hotelem w mieście: czterogwiazdkowy, liczył na 11 piętrach 289 pokojów 2-osobowych i 5 apartamentów.

źródło: wroclaw.pl

foto: źródło:google.pl/maps

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj