Festiwal teatrów ulicznych „Scena ulicy”. Doskonałe spektakle, wstęp wolny

janusz w.jpg

Od czwartku 11 sierpnia wrocławski Rynek i przyległe do niego place opanują na cztery dni aż cztery grupy teatralne. Wstęp na wszystkie przedstawienia jest nieodpłatny. Wszystkie są częścią festiwalu „Scena ulicy” w ramach ESK 2016.

Na całym świecie lato to idealny czas na występy w plenerze i pokazy spektakli teatrów, których sceną są ulice dużych i małych miast. Od czwartku 11 sierpnia wrocławski Rynek i przyległe do niego place opanują na cztery dni aż cztery grupy teatralne, w tym dwie legendarne poznańskie formacje – Teatr Biuro Podróży i Teatr Ósmego Dnia. Wstęp na wszystkie przedstawienia jest nieodpłatny, a rozpoczynają się o 21.00. Wszystkie są częścią festiwalu „Scena ulicy” w ramach ESK 2016.

Jeśli po teatrach ulicznych spodziewamy się wyłącznie popisów szczudlarskich albo tych z wykorzystaniem ognia należy skorzystać z okazji i przejść się na wrocławski Rynek, bo szybko przekonamy się, że zaproszone na festiwal „Scena ulicy” zespoły w swoich przedstawieniach poruszają sprawy fundamentalne. To konflikty na tle etnicznym w kontekście wojny w Bośni („Carmen Funebre” Teatru Biura Podróży)

peregrynacje uchodźców i uciekinierów, którzy wciąż wspominają i marzą o domu („Arka” Teatru Ósmego Dnia), zmienne koleje Europy („Armia” Akademii Ruchu), ale też opowieści o celebrytach, którzy dyktują mody zwykłym ludziom, narzucając swój sposób myślenia („Summit 2.0” Teatru Ósmego Dnia)

czy po prostu o ludzkich słabościach („Zero” Teatru Novogo Fonta). We Wrocławiu swoją polską premierę będzie miała nowa produkcja „Silence” poznańskiego Teatru Biuro Podróży, której bohaterami są ludzie w ogarniętej wojną rzeczywistości, próbujący ucieczki z matni.

Dla widzów powinna być atrakcyjna oprawa scenograficzna spektakli – aktorzy będą używać szczudeł, posługiwać się ogniem, wykorzystają efekty świetlne, projekcie video, wzmocnią przekaz dobrą i sugestywną muzyką.

W ciągu czterech festiwalowych dni (11-14 sierpnia) zaplanowano po dwa spektakle dziennie. Dokładny grafik znajdziecie w naszym informatorze go.wroclaw.pl.

foto: Janusz Wolniak

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj