Wrocław: Koalicja Miast dla Kultury: Katowice – Miasto Muzyki

koalicja miast katwice.jpg

Katowice muzyką stoją. I właśnie wokół muzyki zbudowany został program specjalnej prezentacji śląskiego miasta (15-21 sierpnia) w ramach programu ESK 2016: Koalicja Miast dla Kultury.

Katowice muzyką stoją. I właśnie wokół muzyki zbudowany został program specjalnej prezentacji śląskiego miasta (15-21 sierpnia) w ramach programu ESK 2016: Koalicja Miast dla Kultury, który powstał, by ułatwić miastom w Polsce wymianę wiedzy na temat organizowania w Polsce wydarzeń kulturalnych. Dotychczas obejrzeliśmy we Wrocławiu tygodnie przygotowane przez pięć miast (Lublin, Szczecin, Poznań, Łódź, Gdańsk). Teraz kolej na ostatniego z gości – Katowice. Na centrum dowodzenia wybrano scenę plenerową w Arsenale, gdzie odbędzie się 7 wydarzeń, a wszystkie wydarzenia są darmowe.

W ciągu tygodnia 15-21 sierpnia będzie sporo świetnych koncertów i muzycznych kooperacji, bo Katowice promują się poprzez muzykę, a od zeszłego roku zostały przyjęte do sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako Miasto Muzyki. To nie powinno dziwić, zwłaszcza że właśnie na Śląsku wybudowano jedną z najlepszych sal koncertowych ostatnich lat (dla NOSPR), Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego może pochwalić się wielkimi pedagogami (jak choćby Henryk Mikołaj Górecki), czy absolwentami (by przypomnieć Krystiana Zimermana), w nieodległych Tychach działa genialna Orkiestra AUKSO, która, jak żadna inna, gra muzykę współczesną, a scena muzyki rozrywkowej (od jazzowej po elektroniczną) to wiele fascynujących i wartych odkrycia zjawisk. Niektóre poznamy w nadchodzącym tygodniu, a ich dokładny grafik na go.wroclaw.pl

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj