Dolny Śląsk: Charytatywny Nocny Bieg dla Blanki

blll.jpg

Charytatywny Nocny Bieg dla Blanki – sobota, 27 sierpnia. Start o godz. 21 na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, meta na Orlu. Dystans: 5 km, bez pomiaru czasu – liczy się udział i kwota, jaką wspólnie zbierzemy na leczenie rocznej dziewczynki ze Szklarskiej Poręby. Ale medale będą… I to jakie!
Celem jest zbiórka finansów na leczenie rocznej Blanki ze Szklarskiej Poręby, która jest wcześniakiem z 28 tygodnia ciąży. Wpisowe na bieg: co najmniej 30 zł.

Zgromadzone pieniądze pomogą sfinansować koszty rehabilitacji i zaopatrzenia ortopedycznego. Dziewczynka cierpi na wiele chorób związanych z poważnymi powikłaniami neurologicznymi. Wygrała walkę o życie, teraz walczy o samodzielność.
To będzie wyjątkowy bieg nie tylko z uwagi na szczytny cel. Bieg dla Blanki będzie promocją ciemnego nieba, z którego słyną Góry Izerskie. Dlatego w programie – za dodatkową opłatą z przeznaczeniem dla Blanki – jest jego obserwacja na Orlu. Poza tym sauna, wspólne ognisko z poczęstunkiem od Stacha Kornafela (właściciela Orla), tanie noclegi w stacji turystycznej Orle, jak również medale dla wszystkich uczestników, wykonane przez podopiecznych Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie.

Pomiaru czasu nie będzie, zwycięzców – przynajmniej oficjalnych – też nie. Czas każdy może sobie zmierzyć sam. Trasa bardzo szybka, asfaltowa, ale trzeba mieć (to obowiązek) latarkę-czołówkę.
Zapisy emailem: zawodnicy@bieg-piastow.pl, numery startowe wydamy przed biegiem w budynku Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej. Organizatorzy: Stowarzyszenie Bieg Piastów, Wolontariat KGHM Polska Miedź SA, Stacja Turystyczna Orle.
Bank BGŻ BNP Paribas S.A. 64 2030 0045 1110 0000 0417 6840
z dopiskiem ( KONIECZNIE) dla: BLANKA GRAF
Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska
Ul. Bujwida 47
50-368 Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj