Legnica: Brawurowa jazda z ponad 2,5 promila oraz pościg policjatów

policja.jpg

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew zakazowi sądowemu odpowie mężczyzna zatrzymany po pościgu przez legnickich policjantów. Kierowca po tym jak niebezpiecznie z prawej strony próbował wyprzedzać ciężarówkę, widząc radiowóz nie reagował na sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z Legnicy, w wyniku podjętych działań, zatrzymali po krótkim pościgu mężczyznę, który będąc w stanie nietrzeźwości kierował samochodem. Po zatrzymaniu okazało się też, że ma on zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zatrzymania doszło po tym, gdy funkcjonariusze patrolując ulice miasta zauważyli kierowcę, który samochodem marki Renault niebezpiecznie z prawej strony próbował wyprzedzać ciężarówkę. Gdy policjanci chcieli go zatrzymać do kontroli, mężczyzna zignorował sygnały i zaczął uciekać.

Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali 43 – letniego kierującego. Okazało się, że jest on nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz zatrzymany odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Zarzuty pomocnictwa w przestępstwie może też usłyszeć siedzący w samochodzie 57 – letni pasażer, który okazał się właścicielem samochodu.

Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz pomocnictwo do tego przestępstwa grozi do 2 lat pozbawienia wolności. W związku z niestosowaniem się do zakazu sądowego, dla kierowcy kara może wzrosnąć nawet do lat 3.

źródło – KMP Legnica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj