Bartłomiej Sienkiewicz ma pokierować pracami „Newsweek Historia”

bartłomiej sienkiewicz.jpg

Były minister spraw wewnętrznych w rządzie PO-PSL Bartłomiej Sienkiewicz ma pokierować pracami miesięcznika „Newsweek Historia”. Jak wynika z najnowszych informacji Sienkiewicz będzie pełnił funkcję redaktora prowadzącego, a także ma publikować artykuły na łamach kierowanego przez Tomasza Lisa „Newsweeka”.

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl Bartłomiej Sienkiewicz na stanowisku redaktora prowadzącego zastąpił miesięcznika „Newsweek Historia” Łukasza Małachowskiego. Ponadto były minister ma również przygotowywać artykuły dla tygodnika „Newsweek”. Z ustaleń „Wprost” wynika, że Sienkiewicz pojawił się już w redakcji „Newsweeka”.

Sienkiewicz odszedł z rządu PO-PSL w związku ze skandalem po aferze podsłuchowej. Na nagraniach w rozmowie z ówczesnym prezesem NBP Markiem Belka, Sienkiewicz padły słynne już słowa o tym, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie”.

Sienkiewicz przed rozpoczęciem politycznej kariery współpracował już z prasą. Publikował na łamach „Tygodnika Powszechnego”, „Gazety Wyborczej” i „Rzeczpospolitej”.

Sylwetkę Bartłomieja Sienkiewicza jako publicysty przybliżał na łamach „Gazety Polskiej” Piotr Lisiewicz:

 

Jako publicysta Bartłomiej Sienkiewicz epatował obrzydzeniem dla polskiej prowincji i odradzania się patriotycznych tradycji. A potem jako minister uczynił z policji narzędzie brudnych prowokacji, mających na celu wyeliminowanie owego zagrożenia. Salonowi łatwiej było pozbyć się Sławomira Nowaka, bo PR-owców ma na pęczki. Ale wyrzucenie własnego ideologa i zarazem cynicznego policyjnego łapsa jest psychologicznie nieporównanie trudniejsze – pisał Piotr Lisiewicz w tygodniku „Gazeta Polska”.

źródło: http://niezalezna.pl/84715-bartlomiej-sienkiewicz-z-fucha-w-newsweeku#.V7FrxoBGiR0.facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj