Dolny Śląsk: Policjanci zatrzymali wnuka, który okradł swojego dziadka

policja nowa.jpg

Policjanci zatrzymali wnuka, który okradł swojego dziadka. Mężczyzna włamał się do pomieszczenia gospodarczego, skąd jego łupem padły cztery rowery oraz metalowy wózek. Skradzione przedmioty 20-latek zamierzał sprzedać w punkcie skupu złomu, lecz zamierzonego celu nie zrealizował z uwagi na zatrzymanie. Ponadto był poszukiwany od odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-letni kierujący pojazdem marki VW Sharan , aby uniknąć uderzenia w pojazd marki Mercedes, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych odbił w lewo, uderzył w jego bok, a następnie w dwóch mężczyzn w wieku 52 i 53 lata, którzy przechodzili przez to przejście. W wyniku zdarzenia 52-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu, a drugi pieszy w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł następnego dnia. 20-latek był trzeźwy, został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu policyjnym do dalszych badań. Czynności na miejscu zdarzenia wykonano z udziałem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

20-latkowi za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozić może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Wczoraj Prokurator zastosował wobec niego zakaz opuszczania kraju , wydał nakaz powstrzymywania się od kierowania pojazdami , a także 20-latek musiał wpłacić 20 tysięcy poręczenia majątkowego.

źródło: jelenia-gora.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj