Impelki rozpoczną przygotowania 22 sierpnia

impel 24.jpg

22 sierpnia Impel Wrocław zainauguruje przygotowania do kolejnego sezonu Orlen Ligi. Od połowy września zaplanowano sparingi i udział w turniejach przedsezonowych.

W tym roku, wzorem lat poprzednich, przygotowania do sezonu obejmą 8 tygodni. Mimo, że wiele zespołów już rozpoczęło swoje przygotowania – nie ma powodów do zmartwień. Do czasu oficjalnego rozpoczęcia przygotowań Impelki trenują pod okiem trenerów indywidualnie. Obecnie takie treningi odbywają się raz dziennie. Taki zabieg pozwoli na rozpoczęcie przygotowań z animuszem. Czas wakacyjny, oprócz odpoczynku, wykorzystywany jest także na poprawę techniki i umiejętności taktycznych zawodniczek.

Od początku sezonu przygotowawczego sztab szkoleniowy nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich czternastu siatkarek. Nie jest to rzecz nowa, bowiem niejednokrotnie bywało tak, że niektóre zawodniczki dołączały w ostatnich tygodnia do trenującej we Wrocławiu drużyny. Związane jest to z obowiązkami reprezentacyjnymi części Impelek.

Okres przygotowawczy został podzielony na kilka etapów, podczas których główny nacisk będzie kładziony na przygotowanie motoryczne, jak i rozwój umiejętności technicznych i taktycznych. Od pierwszych treningów trenerzy Impel Wrocław będą także budować i rozwijać system gry, który będzie prezentowany przez zespół w tym sezonie.

źródło: impelwroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj