„Allo, Allo” znika przez poprawność polityczną

allo allo.jpg

BBC odwołała plan nakręcenia nowych odcinków popularnego serialu „Allo, Allo” w obawie przed tym, iż mogłyby one urazić uczucia widzów. Chodzi szczególnie o postać gestapowca Herr Flicka. Według brytyjskich mediów jego postać mogłaby dziś wzbudzić protesty odbiorców i urazić ich uczucia.

Chęć zachowania poprawności politycznej wpłynęła więc na decyzję, że BBC jednak nie wznowi produkcji serialu, który pokazywany był w latach 1982-1992 gdzie powstało 85 odcinków w ciągu dziewięciu sezonów). „Allo, Allo” to sitcom opowiadający o czasach II wojny światowej z przymrużeniem oka. 

Według Wikipedii Herr Otto Flick – to w serialu „Allo 'Allo”, najwyższy rangą oficer gestapo w Nouvion, który zakłada mundur SS. Jest dumnym Aryjczykiem o stalowym spojrzeniu. Chodzi o lasce, kulejąc. Jego zwyczajowy strój to garnitur bądź czarny płaszcz oraz kapelusz, choć na czas misji często przebiera się w mniej regulaminowe stroje np. w damską bieliznę. W przeszłości był bardzo wrażliwą osobą, jednak lata hitlerowskiej indoktrynacji, sprawiły iż zmienił się w drania mającego problemy z okazywaniem uczuć. Z pozoru pewny siebie, jednak w sprawach damsko-męskich jest niezwykle nieśmiały i niedoświadczony. 

źródło: http://niezalezna.pl/84751-allo-allo-znika-przez-poprawnosc-polityczna

1 KOMENTARZ

  1. Co?! Herr Flick wzbudził we mnie bardzo pozytywne uczucia 😏
    W każdym bądź razie ja nie widzę w nim niestosownego i rasistowskiego czy coś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj