Długi weekend na dolnośląskich drogach bez ofiar śmiertelnych na Dolnym Śląsku

policja z lizakiem.PNG

Długi sierpniowy weekend już za nami. Dla mieszkańców był to czas wypoczynku, a dla dolnośląskich policjantów czas intensywnej pracy. Podczas czterech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili blisko 5 tys. różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 266 osób oraz ujawnili 73 poszukiwanych. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem podróżujących. Od piątku do poniedziałku, na dolnośląskich drogach nie odnotowano ofiar śmiertelnych. Funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 105 nietrzeźwych kierujących.

Cztery dni sierpniowego weekendu na dolnośląskich drogach przebiegły dość spokojnie. Mimo znacznie zwiększonego ruchu pojazdów, ilość zaistniałych zdarzeń nie odbiega od liczby zdarzeń odnotowywanych często podczas zwykłych dni roboczych. W wymienionym okresie doszło na Dolnym Śląsku do 33 wypadków, w których 39 osób odniosło obrażenia. Brak rozwagi, nadmierna prędkość, nieprawidłowe manewry i nieustąpienie pierwszeństwa, to wciąż główne przyczyny zdarzeń drogowych.

Co ważne, w okresie długiego weekendu nie odnotowano wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Dolnośląscy policjanci prowadząc podczas weekendu wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 105 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Długi weekend, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu czterech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 4922 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 266 osób. W ręce policjantów wpadło też 73 poszukiwanych, w tym 8 nieletnich.

źródło: KMP -Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj