CBA w Miliczu. Kto zaszkodził niepełnosprawnym dzieciom?

kasa domena robert.jpg

Radna z Milicza Dorota Folmer, poinformowała kilka miesięcy temu na swoim profilu facebooku, że według jej ustaleń Powiatowe Centrum Edukacyjne i Psychologiczno – Pedagogiczne w Miliczu otrzymywało dotacje na zadania, których nie realizowało. Sprawa trafiła do organów ścigania.

Jak tłumaczyła naszemu portalowi radna – tylko 2014 roku Centrum miało otrzymać 1 mln złotych dofinansowania na wspomaganie rozwoju 559 dzieci z całego powiatu. Problem w tym, że deklarowanych zajęć w ogóle nie prowadzono. 

-Po zebraniu materiałów w sprawie wczesnego wspomagania oraz odpowiedzi starosty na złożone przeze mnie interpelacje nie mam wątpliwości, że doszło do wyłudzenia z budżetu państwa w ciągu czterech lat około 2 mln zł na zadanie, którego powiat nie realizował – pisała radna na facebooku.

W sprawę zaangażował się również poseł Jacek Świat. W efekcie Ministerstwo Edukacji Narodowej potwierdziło, że Powiatowe Centrum Edukacyjne Psychologiczno – Pedagogiczne w Miliczu przez kilka lat nie realizowano w ogóle zadań z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju, choć na te zdania przeznaczano znaczne kwoty.
CBA prowadzi w tej sprawie śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Tę informację udało nam się oficjalnie potwierdzić.

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ