Nysa: noc sylwestrowa w środku lata

Nysa 2.jpg

O możliwości uczestniczenia w gorącej nocy sylwestrowej w środku lata zdecydowali przed 7mioma laty pomysłodawcy nyskiego „Festiwalu Ognia i Wody”. I nikt, nawet w najśmielej wyciąganych wnioskach, nie przypuszczał, że owo wydarzenie stanie się w przyszłości jednym z najważniejszych dni w kalendarzu imprez promujących miasto i jezioro nyskie, a także, że docelowo ściągać będzie dziesiątki tysięcy widzów; tych z Nysy i takich, którzy na festiwal przyjeżdżają z najdalszych zakątków Polski.

Najlepszy festiwal, na który przyjeżdżam każdego roku – mówi Pani Krystyna z Kłodzka, która przyjechała do Nysy z całą rodziną podziwiać nocną iluminację. VII edycja festiwalu przyciągnęła na plażę ok. 33 tysiące turystów z kilku województw.

 

 

 

 

W tym roku o pokazy pirotechniczne na najwyższym poziomie zadbały firmy z Poznania, Krakowa i Pęcic. Poziom był bardzo wyrównany, co nie ułatwiło roli Jury, w której zasiadł min. zastępca Burmistrza Nysy – Piotr Bobak. Zwycięzcą VII edycji Festiwalu Ognia i Wody została firma z Poznania (pierwszy pokaz).                      

 

                                                   

 

 

 

źródło: Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Urząd Miejski w Nysie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj