Wrocław odmalowuje pasy przy szkołach – zgłosić przejście

pasy.jpg

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozpoczął akcję „Szkoła”. To wielkie malowanie oznakowania i przejść dla pieszych w okolicach szkół i przedszkoli oraz na drogach osiedlowych i trasach prowadzących z przystanków do tych placówek.

W zeszłorocznej edycji odmalowaliśmy blisko 500 przejść. W tym roku odnowimy podobną liczbę “zebr”. Szacunkowy koszt przeprowadzenia akcji będzie zbliżony do ubiegłorocznego – ok. 180.000 zł – wylicza Krzysztof Kubicki z biura prasowego ZDiUM. Dodatkowo w tym roku zarządca wymieni bariery ochronne przy szkołach przy ul. Skarbowców i przy ul. Górnickiego.

Prace przy montażu mają zakończyć się 30 sierpnia. Dla bezpieczeństwa najmłodszych bariery oddzielą część parkingu, którym dzieci chodzą do szkoły na ul. Sycowskiej. Odnawianie przejść dla pieszych w rejonie szkół ma się skończyć 28 sierpnia. W tym sezonie w rejonie szkoły powstanie też parking. Dziś rozpoczęły się prace przy przebudowie i wyznaczeniu miejsc postojowych przy ul. Inflanckiej na wysokości Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. Powstanie tam 8 miejsc, pomiędzy drzewami. Prace będą kosztować około 72 tys. zł.

Zgłoś przejście

Jeśli któreś z przejść na drodze do szkoły nie zostanie do tego czasu odmalowane, można zgłosić potrzebę jego renowacji na adres mailowy: zgloszenia@zdium.wroc.pl. Jak wyjaśniają urzędnicy mimo szeroko zakrojonej akcji, w której biorą udział strażnicy miejscy i pracownicy ZDiUM, może się zdarzyć, że jakiegoś przejście nie zakwalifikowano jako potencjalnej drogi do szkoły. Dodatkowe prace zostaną wykonane do połowy września.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ