Wrocław odmalowuje pasy przy szkołach – zgłosić przejście

pasy.jpg

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozpoczął akcję „Szkoła”. To wielkie malowanie oznakowania i przejść dla pieszych w okolicach szkół i przedszkoli oraz na drogach osiedlowych i trasach prowadzących z przystanków do tych placówek.

W zeszłorocznej edycji odmalowaliśmy blisko 500 przejść. W tym roku odnowimy podobną liczbę „zebr”. Szacunkowy koszt przeprowadzenia akcji będzie zbliżony do ubiegłorocznego – ok. 180.000 zł – wylicza Krzysztof Kubicki z biura prasowego ZDiUM. Dodatkowo w tym roku zarządca wymieni bariery ochronne przy szkołach przy ul. Skarbowców i przy ul. Górnickiego.

Prace przy montażu mają zakończyć się 30 sierpnia. Dla bezpieczeństwa najmłodszych bariery oddzielą część parkingu, którym dzieci chodzą do szkoły na ul. Sycowskiej. Odnawianie przejść dla pieszych w rejonie szkół ma się skończyć 28 sierpnia. W tym sezonie w rejonie szkoły powstanie też parking. Dziś rozpoczęły się prace przy przebudowie i wyznaczeniu miejsc postojowych przy ul. Inflanckiej na wysokości Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. Powstanie tam 8 miejsc, pomiędzy drzewami. Prace będą kosztować około 72 tys. zł.

Zgłoś przejście

Jeśli któreś z przejść na drodze do szkoły nie zostanie do tego czasu odmalowane, można zgłosić potrzebę jego renowacji na adres mailowy: zgloszenia@zdium.wroc.pl. Jak wyjaśniają urzędnicy mimo szeroko zakrojonej akcji, w której biorą udział strażnicy miejscy i pracownicy ZDiUM, może się zdarzyć, że jakiegoś przejście nie zakwalifikowano jako potencjalnej drogi do szkoły. Dodatkowe prace zostaną wykonane do połowy września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj