Legnica: Jazda samochodem po narkotykach, wbrew zakazowi sądowemu i posiadanie środków odurzających

policja - zatrzymuje.jpg

Funkcjonariusze z Legnicy zatrzymali dwóch kierowców, co do których istnieje podejrzenie, że prowadzili swoje pojazdy będąc pod wpływem środków odurzających. Narkotyki wykazały testy przeprowadzone przez policjantów. Jeden z nich próbował jeszcze uciekać przed funkcjonariuszami wiedząc, że ma już zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas przeprowadzonych kontroli okazało się też, że pasażer jednego z pojazdów miał przy sobie marihuanę, a w jego mieszkaniu znaleziono krzew konopi, z którego można było uzyskać znacznie większą ilość tego narkotyku. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany przez funkcjonariuszy po pościgu, po tym, jak zlekceważył sygnały dawane przez policjantów. Po zatrzymaniu kierowcy, 31 – letniego mieszkańca powiatu lubińskiego, okazało się, że ma on orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci zwrócili też uwagę na to, że mężczyzna był wyraźnie pobudzony. Przeprowadzony wstępnie test wykazał obecność u mężczyzny w organizmie środków odurzających. Mężczyzna był już wcześniej notowany za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków.

Przypomnijmy, że kierowanie pojazdem Mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości lub środków odurzających zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności i wysoką karą finansową, natomiast w przypadku niestosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów, będąc kolejny raz po użyciu środków odurzających, kara wzrasta do 5 lat pozbawienia wolności.

W drugim przypadku policjanci zatrzymali do kontroli 21 – letniego mężczyznę, kierującego pojazdem osobowym. Jego zachowanie także wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Przeprowadzony wstępnie test wykazał również u kierującego, że jest on pod wpływem narkotyków. Podczas dalszych czynności, policjanci znaleźli u 24 – letniego pasażera marihuanę. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli krzew konopi, z którego można było uzyskać kolejne ponad 300 porcji tego narkotyku. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.
W tym przypadku pasażerowi za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a kierowcy prowadzącemu pojazd pod wpływem środków odurzających do 2 lat i wysoka kara finansowa.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd.

źródło: źródło – KMP Legnica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj