Świdnica: Pijany włamał się do piekarni- wpadł w ręce Policji

policja.jpg

Policjanci ze Świdnicy zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który włamał się do piekarni na terenie Świebodzic, usiłując wynieść świeżo wypieczone bochenki chleba. Amator cudzej własności miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który włamał się do piekarni. Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych na terenie Świebodzic. Pracownik tamtejszej piekarni usłyszał dźwięk tłuczonej szyby, dochodzący od strony drzwi wejściowych. Kiedy poszedł w to miejsce ustalić źródło hałasu, zauważył wewnątrz piekarni obcego mężczyznę wyciągającego z kosza świeżo wypieczone bochenki chleba. Na widok piekarza włamywacz porzucił swój łup i uciekł. Jak się okazało, do piekarni wszedł wybijając szybę w drzwiach wejściowych. Policjanci powiadomieni o tym fakcie natychmiast podjęli działania w celu zatrzymania sprawcy tego czynu. Funkcjonariusze dysponując rysopisem osoby, już po chwili zatrzymali poszukiwanego mężczyznę w okolicach miejsca zdarzenia. Włamywaczem okazał się 40-letni mężczyzna. Miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Podejrzewany trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty i zostanie przesłuchany. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Źródło: KPP w Świdnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj