Szpitale i przychodnie we Wrocławiu dostaną dodatkowe środki na leczenie

leki.jpg

Ponad 82 mln zł – tyle pieniędzy na leczenie pacjentów jeszcze w tym roku przekaże szpitalom i przychodniom dolnośląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu. Najwięcej pieniędzy, bo 60 mln zł dostaną szpitale. Będzie więcej pieniędzy m.in. na zabiegi usunięcia zaćmy, onkologię, endokrynologię, świadczenia pediatryczne i kardiologię inwazyjną.            

Do szpitali w regionie, w tym we Wrocławiu, trafi ponad 60 mln zł.

– Wykorzystane zostaną między innymi na sfinansowanie świadczeń tak zwanych „nielimitowanych”. Należą do nich między innymi porody, pakiet onkologiczny, przeszczepy, wybrane procedury kardiologii inwazyjnej.  Fundusz zapłaci także za niektóre świadczenia pediatryczne dla których wyceny zmieniły się w lipcu br. – informuje Joanna Mierzwińska, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału NFZ we Wrocławiu.

Na dodatkowe pieniądze mogą także liczyć placówki realizujące zabiegi endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego oraz usunięcia zaćmy. Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ planuje sfinansować do końca roku wszystkich pacjentów zakwalifikowanych do zabiegów oraz operacji jako przypadki pilne i oczekujących na świadczenia w tych dziedzinach.

9 mln zł zostanie przeznaczonych na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, w szczególności na realizację świadczeń w gabinetach endokrynologicznych, kardiologicznych, onkologicznych, okulistycznych, ortopedii i traumatologii ruchu oraz w poradniach dziecięcych, a także na realizację badań tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, po to, aby zwiększyć ich dostępność.

Kolejne 7 mln zł trafi na specjalistyczne świadczenia, takie jak dializoterapia otrzewnowa, hemodializoterapia.  Dodatkowe pieniądze skierowane zostaną również na opiekę paliatywną i hospicyjną,  opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień oraz na refundację zaopatrzenia w wyroby medyczne.   

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj