W Polsce nie ma ani jednej szkoły elitarnej, na poziomie nauczania podstawowego i średniego, jakich są setki w innych krajach. Wzorcem w tej materii jest Wielka Brytania

albert nowy.jpg

W Polsce nie ma ani jednej szkoły elitarnej, na poziomie nauczania podstawowego i średniego, jakich są setki w innych krajach. Wzorcem w tej materii jest Wielka Brytania. Czy ktokolwiek, kiedykolwiek reformował tam system oświaty? Są szkoły, które funkcjonują nieprzerwanie od kilkuset lat. Na liście rankingowej szkół elitarnych znajduje się ich kilkaset np. Eton College powstał w 1440 roku, Church Cathedral School mieści się w akademickim mieście Oxford. Została założona w 1546 roku i przyjmuje chłopców w wieku dwóch i pół lat !!!!

Polska nie może pochwalić się nawet jedną taką szkołą. A przecież szkoła to nie tylko funkcja edukacyjna ale również wychowawcza. Jakie mamy tego skutki w Polsce? Jesteśmy jednym z najbardziej wulgarnych, jeżeli nie najwulgarniejszym, społeczeństwem w Europie. Nie odnosi się to jedynie do tych niższych patologicznych warstw społecznych. Polskie „elity” kulturalne, polityczne posługują się językiem na poziomie rynsztoku. Jak mawiał Jan Zamoyski :Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie… I mamy to co mamy.
 

autor: Albert Łyjak
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj