Oficer polityczny z czasu PRL atakuje ministra Macierewicza

lwp.jpg

Gwiazda dnia dzisiejszego (głównie TVN24 i mediów Adama Michnika) – mjr Bogusław Pawlak ogłosił publicznie, że oddaje medal, który otrzymał w 2001 r. Na antenie TVN 24 stwierdził, że „ten medal dla każdego wojskowego, dla każdego, kto chodził w mundurze, ma wielkie znaczenie. I kierując się po prostu zasadami przyzwoitości, stwierdziłem, że odeślę swój medal na adres MON-u, nie zgadzając się z takim postępowaniem”.

W swoich materiałach, ani dziennikarze TVN, ani mediów Agory, nie podali drogi zawodowej mjr. Pawlaka. Jedyną bliższą informacją o nim jest to, że srebrny medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju” otrzymał w 2001 roku, po 27 latach służby w armii.

Ja ustalił portal niezależna.pl mjr Pawlak służbę w wojsku zaczął w stanie wojennym w 1982 r. jako żołnierz w wojskowych klubach kulturalno-oświatowych, które miały na celu socjalistyczne wychowanie żołnierzy.

Późniejsza kariera mjr. Pawlaka przebiegała głównie w wojskowych kadrach.

Pierwszy medal – brązowy za zasługi dla obronności kraju mjr Pawlak otrzymał w 1987 r od ówczesnego ministra obrony narodowej Floriana Siwickiego, członek WRON, który został oskarżony przez IPN o zbrodnię komunistyczną, przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, której celem było wprowadzenie stanu wojennego.

źródło:niezależna.pl

fot: youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj