Kuźniar:”Pasterze baranów #Miedlar #kosciol#nacjonalizm”

Kuźniar.jpg

Jarosław Kuźniar w swój sposób skomentował ostatnie medialne wypowiedzi ks. Jacka Międlara. Uczynił to na Twitterze pisząc: „Pasterze baranów #Miedlar #kosciol #nacjonalizm”

Kuźniar długo nie myślał co napisać. Chciał niewątpliwie wywołać awanturę, a wyszło trochę – mówiąc delikatnie – żenująco.

Pisząc na Twitterze: „Pasterze baranów #Miedlar #kosciol#nacjonalizm” – dał do zrozumienia, że i ks. Międlar, i Kościół jako instytucja religijna czynnie wspierają nacjonalizm. Z rzeczywistością ma to tyle wspólnego co nic. Można i trzeba polemizować ze słowami ks. Międlara, na pewno właściwe jest krytykowanie młodego księdza za to, że publicznie podważa posłuszeństwo przełożonym (tak wielu to widzi), ale pisanie „pasterze baranów” to gruba przesada.

Najważniejsze dla pasterzy Kościoła katolickiego jest to, by przyciągali ludzi do Chrystusa (Kościoła), by pomagali im w życiowych dołach i trudnościach, by rzucali, za przykładem Chrystusa, ogień na ziemię (Ducha Świętego). I by szli tam, gdzie Chrystusa jeszcze nie znają.Nie wiem o jakim nacjonalizmie pisze Kuźniar, ale znając jego poglądy nacjonalistą jest Andrzej Duda i cała partia PiS, którzy chcą pielęgnować wiarę chrześcijańską i polską tradycję na naszej ziemi. Trudna więc sensownie rozmawiać z kimś takim. A nazywając kogoś „pasterzem baranów” wystawia sobie świadectwo totalnej niedojrzałości intelektualnej i duchowej.

źródło: http://telewizjarepublika.pl/kuzniar-skomentowal-ks-miedlara-i-kosciol-slowami-quotpasterze-baranowquot,36994.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj