Tusk konkurentem Dudy w 2020 ?

tusk i duda.jpg

W związku z tarciami w Platformie Obywatelskiej coraz częściej spekuluje się na temat ewentualnego powrotu do polskiej polityki Donalda Tuska. Wicepremier Jarosław Gowin nie ma wątpliwości, że start w wyborach prezydenckich, to dla Tuska kusząca perspektywa.

Jarosław Gowin w rozmowie z Onet.pl przyznaje, że jeśli Tusk w ogóle miałby wracać do polskiej polityki, to pod warunkiem ubiegania się o urząd prezydenta.

 

– Jeśli wróciłby do polskiej polityki, wracałby na wybory prezydenckie. Jeśli zapytałby mnie pan dziś o moje przewidywania, sądzę, że Donald Tusk wystartuje w wyborach prezydenckich i będzie głównym konkurentem prezydenta Dudy. Nie uważam, że odniesie zwycięstwo, ale jest to polityk, którego z pewnością nie wolno lekceważyć – tłumaczył na łamach Onet.pl wicepremier Jarosław Gowin.

Jednocześnie Gowin przyznaje, że taką ewentualność musi również brać pod uwagę obecny lider PO Grzegorz Schetyna, który również zdaniem ministra nauki i szkolnictwa wyższego przygotowuje się odpowiednio na powrót Tuska do kraju.

 

– Lider PO prowadzi bardzo konsekwentną politykę. Kiedyś z nim współpracowałem i wiem, że to jest człowiek bardzo twardy i zdecydowany w działaniach. Nie sądzę, by pozostawił miejsce dla swoich oponentów. On przygotowuje się do powrotu Donalda Tuska do Polski – tłumaczy Jarosław Gowin.

źródło: http://niezalezna.pl/84984-tusk-wystartuje-w-wyborach#.V7lvGTzEeXU.facebook

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj