Wrocław: Policjanci uratowali samobójce

policja nowa.jpg

Od podjętych działań przez wrocławskich policjantów zależało ludzkie życie. Każda sekunda była bardzo ważna. Funkcjonariusze w porę dotarli do mężczyzny, który targnął się na własne życie. Resuscytacja podjęta przez nich przywróciła mu funkcje życiowe. W tej sytuacji pomoc nadeszła na czas.

Wrocławscy policjanci uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie. Wczoraj przed godz. 21.00  oficer dyżurny Komisariatu Policji Wrocław Krzyki otrzymał informację, że na jednym z portali społecznościowym znajduje się wpis, w którym mężczyzna opisuje, że zamierza popełnić samobójstwo. Policjant natychmiast podjął działania, aby ustalić, gdzie może znajdować się desperat. Poczynione czynności wskazywały, że może być to osoba zamieszkała w okolicach Parku Nowowiejskiego.

Wiadomość bardzo szybko została przekazana do policjantów z komisariatu Wrocław Śródmieście.  Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce zastali w mieszkaniu 14-letniego chłopca, który nic nie wiedział o dramacie jaki rozgrywał się w innym pokoju. Policjanci odnaleźli tam mężczyznę, który targnął się na swoje życie. Nie dawał on żadnym oznak życia. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania ratownicze, wzywając jednocześnie na miejsce pogotowie ratunkowe. Prowadzona resuscytacja przywróciła funkcje życiowe, a mężczyzna po chwili odzyskał przytomność. Okazało się, że jest to 46-letni mieszkaniec Wrocławia. Od mężczyzny policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Do czasu przyjazdu pogotowia funkcjonariusze cały czas nadzorowali jego stan. Następnie ratownicy podjęli decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń jakie poczynili funkcjonariusze wynika, że przyczyną takiego zachowania 46-latka mogły być problemy osobiste. W tej sytuacji policjanci z pomocą nadeszli na czas.

źródło: MKP – Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj