Dr Ł. Kister: błędna polityka migracyjna Merkel może doprowadzić do realnej wojny

merkle.jpg

Berlin boi się przyznać do kardynalnego błędu, który doprowadził do kryzysu, jakiego społeczeństwo niemieckie nie widziało od czasów II wojny światowej. Narzędzia, którymi się posługuje, mają to zatuszować – ocenił dr Łukasz Kister.

Rząd Niemiec chce przygotować swoich obywateli na sytuację kryzysową. W tym tygodniu ma zostać przyjęta nowa koncepcja obrony terytorialnej. Władze chcą zachęcić m.in. do robienia zapasów żywności wystarczających na 10 dni.

Eksperci do spraw bezpieczeństwa podkreślają, że Berlin chce w ten sposób odpowiedzieć na kryzys migracyjny, za który sam odpowiada.

Dr Łukasz Kister zauważa, że już dzisiaj Niemcy żyją w sytuacji stanu podwyższonego zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa. W jego ocenie, już za chwilę może przerodzić się to w realny kryzys, który dotknie także sąsiednie kraje.

– Trudno sobie nawet wyobrazić i nie chciałbym sobie wyobrażać, co gorszego może spotkać społeczeństwo niemieckie, ale najwyraźniej ta błędna polityka, z której nie chce wycofać się rząd niemiecki, może doprowadzić do realnej, bardzo rzeczywistej wojny, która może się toczyć wewnątrz państwa niemieckiego i rozlać się na ościenne kraje Europy Zachodniej, gdzie również jest ten sam problem związany z przyjęciem tej rzeszy milionów nielegalnych imigrantów – mówi dr Łukasz Kister.

Nowa koncepcja obrony terytorialnej liczy 69 stron. Dokument będzie przedmiotem dyskusji na posiedzeniu rządu w najbliższą środę.

W lipcu w Niemczech doszło do dwóch zamachów, których dopuścili się zwolennicy tzw. Państwa Islamskiego: w pociągu w okolicy Wuerzburga oraz na festiwalu muzycznym w Ansbach.

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/dr-l-kister-bledna-polityka-migracyjna-merkel-moze-doprowadzic-realnej-wojny/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj