Polacy pracują na mieszkanie dłużej niż w Europejczycy

mieszkania w gore.jpg

Polacy pracują na swoje mieszkanie dłużej, niż większość Europejczyków – wynika z raportu przygotowanego dla firmy doradczej Deloitte.Raport podsumowuje rynek nieruchomości największych miast w siedemnastu krajach Unii Europejskiej, Rosji oraz w Izraelu.

Wynika z niego, że średnia liczba nowo oddanych mieszkań plasuje nas powyżej średniej europejskiej. Mieszkanie w Polsce jest relatywnie tanie, jednak pracujemy na nie dłużej, niż obywatele większości krajów Unii.

Ekonomistka Anna Milewska zwraca uwagę że powodem takie sytuacji są zarobki Polaków.

– Zarabiamy dużo mniej niż nasi odpowiednicy zawodowi w innych krajach europejskich czy światowych. Dlaczego zarabiamy mniej? Z kilku powodów. Pierwszy powód jest historyczny – zapaść i braki w rozwoju Polski od zakończenia II wojny światowej do 89 roku. Następny element, który uważam za bardzo ważny, to obciążenia publiczno – prawne związane z wykonywaną pracą. Mamy relatywnie wysokie odpisy na zarówno wszystkie składki ZUS-owskie, aczkolwiek można dyskutować ze składką zdrowotną, i mamy wysokie podatki – wyjaśniła Anna Milewska.

Średnia cena metra kwadratowego w Polsce wynosiła w ubiegłym roku nieco ponad 1,1 tys. euro. Taniej jest tylko w Rosji, na Węgrzech i w Portugalii.

Najdrożej jest za to we Francji, Izraelu, Irlandii i Wielkiej Brytanii, gdzie za metr kwadratowy trzeba zapłacić średnio nawet pięć razy więcej.

źródło http://www.radiomaryja.pl/informacje/polacy-pracuja-mieszkanie-dluzej-niz-europejczycy/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj