Dobroszyce: podpalone dekoracje dożynkowe

kot 2.jpg

Gminne Centrum Kultury w Dobroszycach opublikowało informację o zniszczonych dekoracjach

– Jeszcze wczoraj w tych miejscach stały piękne dekoracje dożynkowe: kot i młyn. Dzisiaj pozostały tam jedynie pogorzeliska. Nad ranem dekoracje zostały spalone.

 

 „Szanowni” wandale, czy potrzebujecie aż takich wrażeń, aby się dobrze bawić? – czytamy na facebookowym profilu GCK, który jest organizatorem trwających Dni Dobroszyc. – Czy wasze małe umysły potrzebują aż takich bodźców, aby poczuć zadowolenie?

To nie były bele należące do Gminy ani GCK, zniszczyliście mienie rolnika, który w całej swojej życzliwości pożyczył nam te bele. Zniszczyliście pracę jego rąk, zniszczyliście pracę mieszkańców sołectw, którzy tworzyli dekoracje, aby nasze święto miało piękną oprawę. Ze złośliwości? Dla głupiej zabawy? A może po prostu w alkoholowym amoku?

Wznieciliście ogromny ogień, który stwarzał zagrożenie dla znajdujących się obok domostw. Sprawa już trafiła na policję. I pamiętajcie, że świat tak został urządzony, że to co wysyłacie, to i otrzymujecie, z nawiązką.

Tak jak dobro powraca do ludzi, tak i zło. Wybraliście to drugie!!! I pamiętajcie, że nie zniechęcicie nas do tworzenia tych dekoracji, w przyszłym roku będą jeszcze większe i piękniejsze! – zapowiadają organizatorzy.

foto: you tube

źródło: olesnica.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj