Najnowszy numer miesięcznika „Nowe Życie” podejmuje jako temat główny zagadnienie wychowani

nowe życie2.jpg

Najnowszy numer miesięcznika „Nowe Życie” podejmuje jako temat główny zagadnienie wychowania. Można przeczytać rozmowę o zadaniach watykańskiej Kongregacji Edukacji Katolickiej, tekst o samodzielności jako celu wychowania a także o współdziałaniu rodziców i nauczycieli w procesie wychowawczym.

Dwa teksty opublikowane w numerze dotyczą dojrzałości chrześcijańskiej. W jednym z nich autor szuka odpowiedzi na pytanie czy bierzmowanie jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej natomiast drugi zatrzymuje się nad problemem apostazji. W miesięczniku także nowy cykl autorstwa ks. Aleksandra Radeckiego będący praktycznym przewodnikiem po sakramencie pojednania. W numerze ponadto prezentujemy przesłanie papieża Franciszka pozostawione do Polaków, o wojnie sprawiedliwej, skromności i kulturze narzekania. W cyklu „Skarby Ostrowa Tumskiego” prezentujemy kościół pw. św. Idziego.

Czytelnikom „Nowego Życia” proponujemy powrót do chwil obecności pośród nas Następcy św. Piotra. Redakcja starała się tak zilustrować artykuły w bieżącym numerze, by nie tylko przez słowo, ale i za pomocą obrazu ukazać atmosferę tamtych dni.

Życzymy interesującej lektury. Ponadto informujemy, że archiwalne teksty z miesięcznika „Nowe Życie” oraz interesujące artykuły z gazetek parafialnych dostępne są na stronie internetowej, natomiast najnowsze informacje na profilu pisma na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj