Schetyna sam sobie zaprzecza: lewica czy prawica ?

Grzegorz schetyna usmiechniety.png

Szef PO zapowiedział jakiś czas temu, że kierowana przez niego partia będzie podążać w stronę konserwatyzmu. Wystarczył jeden występ Grzegorza Schetyny przed kamerami i wypowiedź na temat in vitro, aby okazało się, w jaką pułapkę przewodniczący PO się zapędził. Jeszcze zabawniej zrobiło się, kiedy on i inni działacze Platformy spróbowali wszystko odkręcić.

Niedawno lider PO w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” stwierdził, że jest „zwolennikiem utrzymania przez PO konserwatywnej kotwicy” i chce „powrotu Platformy do źródeł, czyli jej liberalno-konserwatywnego charakteru”. Dodał również, że chciałby, aby jego partia „w swoim przekazie była chadecka”.

O to m.in. był pytany w Polsat News.
 Mówiąc o konserwatywnej kotwicy mam na myśli to, że Platforma nie może być spychana, ponieważ nie ma lewicy w parlamencie, więc siłą rzeczy takie działania jak wsparcie dla in vitro czy konwencji antyprzemocowej będzie spychać Platformę w lewą stronę. Uważam, i mówiłem o tym wprost, Platforma musi wrócić do korzeni, być partią liberalno-konserwatywną, centrową z mocnym prawym, ale też liberalno-wolnościowym skrzydłem 
– oświadczył Schetyna.

Zdziwienia jego wypowiedzią nie kryła prowadząca Dorota Gawryluk. – No ale nie da się tego wszystkiego połączyć, bo albo się głosuje za in vitro, albo się jest konserwatywnym – zauważyła.

Wypowiedź Schetyny zacytował m.in. portal 300.polityka.pl. No i zrobiło się zabawnie. Na twitterowym profilu szefa PO pojawił się następujący wpis:

 Jesteśmy dumni z programu in vitro i konwencji antyprzemocowej. PO to partia centrowa, z silnymi skrzydłakami konserwatywnym i liberalnym

źródło: http://niezalezna.pl/85141-schetyna-przylapany-na-kreceniu-co-innego-mowi-co-innego-pisze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ