Legnica: policjanci zatrzymali sprawców napadu na 12-letnią dziewczynkę

Zatrzymany-2.jpg

Funkcjonariusze legnickiej komendy zostali powiadomieni o rozboju na 12-letnim dziecku. Sprawcami mieli być dwaj, młodzi mężczyźni. Policjanci wykonali szereg czynności i pełniąc służbę w mieście rozpoznali i zatrzymali sprawców.

Legnicka komenda została powiadomiona o rozboju dokonanym na 12-letniej dziewczynce. Sprawcy grożąc dziecku użyciem noża kazali oddać wszystkie wartościowe rzeczy. Wystraszona dziewczynka oddała telefon i 10zł, a dwaj młodzi, nieznani mężczyźni uciekli.

Policjanci poznali dokładny rysopis sprawców, który standardowo został przekazany wszystkim policjantom. W sprawie zabezpieczono monitoring, na którym widać dwóch biegnących mężczyzn. Ich wygląd odpowiadał rysopisowi sprawców. Już dzień później legnicki dzielnicowy pełniąc służbę zauważył jednego z podejrzanych, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu funkcjonariusze legnickiej Policji zatrzymali 15-latka, który po wykonaniu czynności przyznał się do dokonania rozboju. Drugi, wytypowany przez policjantów podejrzany, 17-latek z Legnicy został zatrzymany godzinę później.

 

Legnicka Policja wystąpi wobec, traktowanego przez prawo karne jak osobę dorosłą, 17-latka o środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Wobec 15-latka, złożymy wniosek o umieszczeniu w schronisku dla nieletnich.

 

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 12 lat pozbawienia wolności. O 15-latku decyzję podejmie Sąd Rodzinny.

 

foto: you tube

źródło: KMP w Legnicy 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj