Ogórek: Skończyły się czasy, w których Adam Michnik mówił co należy myśleć

magdalena ogorek.jpg

Magdalena Ogórek w rozmowie z portalem WP.pl powiedziała, że „ci, którzy przez dekady sprawowali rządy dusz, zapomnieli w międzyczasie, dla kogo je sprawują. Jeśli sobie nie przypomną, to za kilka lat alternatywą dla PiS-u nie będzie Ryszard Petru czy Grzegorz Schetyna, ale Paweł Kukiz i Marian Kowalski”.

Magdalena Ogórek mówiła wprost: – Trzeba otwarcie powiedzieć, że skończyły się czasy, w których Adam Michnik mówił w swojej gazecie, co należy myśleć, a media to skrzętnie upowszechniały. Ten rozdział jest zamknięty, ale niektórym jak widać nadal przeszkadza, że można mieć własne zdanie. W Polsce dokonało się przewartościowanie, którego część „salonu” nie chce widzieć, spychając na margines ludzi spoza swojego kręgu. Obecne zmiany w Polsce zmierzają w kierunku upodmiotowienia obywatela. Wspierają rodzinę, dają perspektywę własnego mieszkania i na horyzoncie – wyższej kwoty zwolnionej z podatku. Niektórym przeszkadza, że ludzie jeżdżą za pieniądze z 500+ nad morze, zaśmiecać im oazy spokoju. Taka hipokryzja i poczucie wyższości są demolujące dla opozycji, a na pewno wcześniej pomogły wygrać PiS.

Na pytanie dlaczego milczy w sprawach tak dziś gorących jak choćby burza ws. TK, Ogórek odpowiedziała : „Przez osiem lat patrzeliśmy na to, jak nikomu nie przeszkadzały zegarki za 50 tys. „na które składała się cała rodzina”, potworna skala korupcji i odseparowania mas ludzi od beneficjów transformacji systemowej. Dzisiaj chcemy totalnie negować działania partii rządzącej, która u władzy nie jest nawet rok. Dajmy czas na wywiązanie się z obietnic – będzie jeszcze moment na rzeczową krytykę”.

źródło: telewizjarepublika.pl

9 KOMENTARZE

  1. No to o różnych, ważnych sprawach / kryminalistach w togach sędziowskich, prokuratorskich i adwokackich, agenturze PO i .N / i o głupotach dla ciemnoty już było , to teraz poważnie; może o szczepionkach przymusowych dla dzieci i dla dorosłych coś powiecie. Bo PIS szykuje również ludobójstwo ludzi dorosłych- DOROSŁYCH Polaków. Trzeba o tym pisać, informować, bo to cyniczni, bezrozumni mordercy Polskiego narodu, uczniowie dr.mengele, skorumpowani głupcy o stopniu głupoty jakiej świat nie widział, pachołkowie nazistowsko-bolszewickiej, syjonistycznej międzynarodówki morderców- to jest „polski” prezydent Duda, premier Szydło i cała pozostała reszta tej bandy skurwysynów.To są „polscy” ministrowie z zamienionymi nazwiskami żydowskimi i ukraińskimi, ale też , niestety, prawdziwi, z krwi i kości Polacy, polscy lekarze mordujący swoich rodaków bez żadnych skrupułów. Małe, tchórzliwe gnojki, drobne cwaniaczki o rozbieganych oczkach bazarowych szachrajów od trzech kart. Bez honoru, cywilnej odwagi – napluj im w twarz, to forsę schowają, a mordę wytrą. Cytując zdanie z kultowego filmu – „nie ma w słowniku ludzi cywilizowanych, słów dostatecznie obelżywych, by opisać takie kanalie”. Polacy ! do dzieła !. Przegonić z kraju skurwysynów !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj