CBA bada sprawę biurowca wybudowanego na warszawskim Powiślu. Czy szykuje się ujawnienie kolejnego skandalu ?

Cba 2.jpg

Od kilku tygodni w mediach pojawiają się informacje dotyczące sprawy biurowca wybudowanego na warszawskim Powiślu z pierwotnym przeznaczeniem na siedzibę centrali Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG). Okazuje się, że straty spółki mogą sięgać nawet 60 mln zł! Sprawę bada CBA.

Podsumowując wszystkie nakłady i koszty związane z operacjami wynikającymi ze zmiany koncepcji inwestycji i wykorzystania biurowca Powiśle Park – straty PSG łącznie mogą sięgnąć kwoty minimum 60 mln zł – informuje rzecznik spółki Artur Michniewicz.

 

W związku z ujawnionymi licznymi nieprawidłowościami, dotyczącymi kwestii budowy oraz sprzedaży biurowca Powiśle Parku (PP), sprawą zajmują się obecnie Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz prokuratura

– dodaje.

Zawiadomienie do prokuratury dotyczy m.in. niegospodarności, polegającej na „zainwestowaniu ogromnych środków w budowę biurowca, który docelowo miał stać się siedzibą PSG oraz Oddziału Warszawskiego PSG, a następnie rezygnacji z tego celu, mimo braku ekonomicznego uzasadnienia tej decyzji, przez co zarówno PSG, jak i cała Grupa Kapitałowa PGNiG mogły ponieść duże straty finansowe”.

Zdaniem spółki „nieścisłe są wyliczenia strat, poniesionych przez PSG, a wynoszące według TVN24 około 1,5 mln zł”. Całkowite wydatki poniesione na budowę biurowca to bowiem 176,7 mln zł. Biurowiec sprzedano natomiast za kwotę 156,5 mln zł. Różnica wynosi więc 20,2 mln zł, która to kwota może stanowić stratę PSG!

Niestety, na tych 20 mln zł straty poniesione za rządów PO się nie kończą. Otóż poprzedni zarząd PSG w kwietniu 2014 r. zawarł ze spółką Bolero Investments umowę najmu powierzchni biurowych w innym budynku PSG w Warszawie – na siedem lat. –Szacunkowy koszt wynajmu powierzchni biurowych sięgnie w sumie 38,7 mln zł, co również jest stratą PSG, wynikającą z niegospodarności poprzedniego zarządu PSG. Zmiana decyzji wykorzystania biurowca przeznaczonego pierwotnie na siedzibę spółki wymagała bowiem konieczności wynajmu siedziby dla warszawskiego oddziału PSG w innej lokalizacji na zasadach komercyjnych – twierdzi rzecznik PSG Artur Michniewicz.

Łączne więc straty jego firmy z niekorzystnych dla niej transakcji nieruchomościowych mogą sięgnąć kwoty minimum 60 mln zł.

źródło: http://niezalezna.pl/85251-60-milionowy-przekret-na-warszawskim-biurowcu-sprawe-bada-cba

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ