Dolny Śląsk: Uwaga wzmożone kontrole Policji

policja z lizakiem.PNG

Zmierzając do poprawy bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas ostatniego sierpniowego weekendu wakacji funkcjonariusze prowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne. Dolnośląscy policjanci w dniach od 26 do 28 sierpnia 2016 roku na terenie województwa monitorują sytuacje na drogach. Zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i stwarzają swoim zachowaniem zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Akcja pod kryptonimem „Ostatni weekend wakacji” zakłada wzmożony nadzór nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym podczas weekendu. Intensywność działań policjantów dostosowywana jest do natężenia ruchu drogowego i lokalnych uwarunkowań. Maksymalne zaangażowanie funkcjonariuszy w ramach akcji będzie następowało w okresach przewidywanych wzmożonych wyjazdów z miejsc wypoczynku do miejsc zamieszkania.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci eliminować będą przede wszystkim z ruchu drogowego kierowców poruszających się pojazdami pod wpływem alkoholu bądź podobnie działającego środka. Funkcjonariusze będą też egzekwować od kierujących i pasażerów by bezwzględnie przemieszczali się w pasach bezpieczeństwa oraz stosowali urządzenia do przewozu dzieci. Z konsekwencjami muszą liczyć się także osoby łamiące nagminnie przepisy i stwarzające swoim zachowaniem zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu.

źródło: KMP- Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj