Inwestycje oświatowe we Wrocławiu w 2016/2017 r.

szkoła i dzieci.jpg

Około 160 mln zł przeznaczy miasto na inwestycje w oświacie: budowę i rozbudowę nowych szkół i przedszkoli oraz remonty placówek. Dzięki temu powstanie 4575 nowych miejsc dydaktycznych. Niektóre z inwestycji, jak np. rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 53 przy ul. Strachocińskiej już są zakończone, inne zakończą się w 2017 r. 

Dzięki powstaniu nowego budynku, szkoła przy ul. Strachocińskiej powiększy się o 10 dodatkowych klas dla uczniów klas I – III (dla 250 dzieci). Ale rozbudowa szkoły na Strachocinie to jedyna z wielu inwestycji edukacyjnych.

Miasto obecnie buduje lub rozbudowuje przedszkola w rożnych, gęsto zamieszkanych rejonach (ul. Piotrkowska, Zwycięska, Okulickiego, Suwalska, Kłodzka, Główna); szkoły podstawowe (ul. Strachocińska, Stanisławowska, Rumiankowa, Kłodzka, Główna) i szkoły ponadgimnazjalne – nowa siedziba Liceum Ogólnokształącącego nr 5 przy ul. Jacka Kuronia.

W przedszkolach przybędzie łącznie1175 nowych miejsc, w szkołach 2800, a w ponadgimnazjalnych 600.

Niewątpliwie największymi inwestycjami są: budowa zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Głównej na Stabłowicach ze szkołą na 1200 uczniów i przedszkolem na 200 miejsc oraz budowa zespołu szkolno – przedszkolnego na Gaju przy ul. Kłodzkiej ze szkołą na 750 miejsc i przedszkolem ndla 200 dzieci. Obie inwestycje mają się zakończyć w maju i czerwcu 2017 r. Ich koszt wynosi kolejno: 42 i 31 mln zł.

Inną poważną inwestycją jest budowa nowej siedziby dla V LO przy ul. Kuronia z kosztem ponad 36 mln zł. Obiekt ma być gotowy w 2017 r.

Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji UM podkreślał, że projekty nowych obiektów oświatowych uwzględniają nie tylko praktyczną i użytkową stronę placówek, ale też ich estetykę. – Budynki te są coraz bardziej atrakcyjne architektonicznie i wybierane są bardzie ciekawe projekty – zaznacza Jarosław Delewski. 

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj