Joan Angel Roman nowym piłkarzem Śląska

sk21.jpg

Kolejny zawodnik związany w przeszłości z FC Barceloną dołączył do Śląska! Joan Angel Roman został wypożyczony z SC Bragi do końca obecnego sezonu.

– Chcę grać jak najwięcej i pomagać drużynie moimi umiejętnościami. Celem zawsze jest dla mnie jak najwyższa pozycja zespołu w tabeli, tak samo jest ze Śląskiem – mówi Joan tuż po podpisaniu umowy z WKS-em. – Jestem gotowy do gry. Oczywiście, muszę lepiej poznać się z trenerem, drużyną, ale szybko się adaptuję. Przyjemnie czuję się we Wrocławiu, który jest dużym, europejskim miastem – dodaje.

Hiszpan może grać jako skrzydłowy lub ofensywny środkowy pomocnik. Swoją karierę rozpoczął w Espanyolu, skąd w młodym wieku trafił do Manchesteru City. Po trzech latach spędzonych w angielskiej drużynie odszedł do FC Barcelony, która zapłaciła za niego milion euro. Nie zdołał jednak zadebiutować w pierwszym zespole Barcy. W 2014 roku był wypożyczony do Villarrealu, w barwach którego zagrał m.in. przeciwko Realowi Madryt. Co ciekawe, trzy lata temu wystąpił w towarzyskim meczu Blaugrany z Lechią w Gdańsku.

– Bardzo cieszymy się, że udało nam się sprowadzić do Śląska tak klasowego piłkarza. Joan przepracował okres przygotowawczy i wierzę, że już wkrótce da wiele radości wrocławskim kibicom – mówi Wojciech Błoński, dyrektor sportowy WKS-u.

W 2015 roku Joan opuścił Katalonię i podpisał kontrakt z SC Bragą. Ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w innym portugalskim klubie, CD Nacional. Rozegrał tam 8 spotkań, w których zanotował 2 asysty.

– Jeszcze nie rozmawiałem z Sito Rierą. Cieszę się, że jest w drużynie inny Hiszpan, a do tego również z przeszłością w Barcelonie. Na pewno wkrótce się zobaczymy i porozmawiamy – zaznacza 23-latek.

Joan w Śląsku będzie zakładał koszulkę z nazwiskiem „Joan Roman” i numerem 7.

źródło: slaskwroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ