Kukiz: W II RP urzędnikom za wielkie przestępstwa groziła kara śmierci

Kukiz nowy ładny 2.jpg

Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się podać do dymisji – ocenił lider ruchu Kukiz ’15.

Wzywam PiS do stworzenia programu cela+ który będzie skierowany do środowisk „jumackich” – powiedział poseł Paweł Kukiz w programie „Kawa na ławę” (TVN24).

Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się podać do dymisji – ocenił lider ruchu Kukiz ‘15.

Dodał, że powinniśmy wrócić do tradycji II Rzeczypospolitej, kiedy urzędnicy byli surowo karani, a za wielkie przestępstwa groziła im kara śmierci. Powiedział, że w Polsce kary śmierci, której zresztą jej przeciwnikiem, jednak zaostrzenie prawa wobec urzędników powinno zostać wprowadzone.

Przez 20 kilka lat wszystkie opcje polityczne i urzędnicy partycypowali przy rozkradaniu tego majątku, program Cela + doprowadziłaby do tego, że urzędnicy byliby karani. Hanna Gronkiewicz-Waltz zwolniła urzędników, ale co to jest za kara – ocenił.

Powiedział, że powinna powstać komisja, która sprawdzi cały proces reprywatyzacyjny nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce, np. w Krakowie.

Nikt tu nie ma czystych rąk – stwierdził Kukiz.

Jeżeli urzędnik doprowadza do takich niegodziwości i nieprawości powinien podlegać szczególnej karze – powiedział.

Kukiz zwrócił uwagę, że w polskiej polityce wykształciła się zasada – „my wam dzisiaj nic, my wam jutro też nic”, która sprawia, że nikt z polityków nie ponosi odpowiedzialności za popełnione nadużycia i przestępstwa

źródło: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/kukiz-w-ii-rp-urzednikom-za-wielkie-przestepstwa-grozila-kara-smierci,17855421340#ixzz4IhtnKxjg

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj