Pietrzak: HGW jest przekupiona i skorumpowana ?

Jan pietrzak nowy.jpg

Gościem popołudniowej “Republika na Żywo” był satyryk Jan Pietrzak.

Na pytanie Ryszarda Gromadzkiego o odstąpienie ze stołka prezydenckiego Hanny Gronkiewicz-Waltz, Pietrzak odpowiedział, że Waltz nie poda się do dymisji, “bo taki jest też styl PO”. Zaznaczył, że do tej pory nikt z tej partii nie ustąpił ze swego miejsca, pomimo ilości afer jakie miały miejsce za rządów Platformy. “Wszyscy aferzyści byli chronieni, są to obyczaje mafii. Szef gangu ma kontrolować i strzec tych ludzi, aby nie stała im się krzywda” – mówił satyryk. Wyraził ulgę z racji rozsypki i upadku tej “aferalnej partii”.

Podkreślił też, że dziennikarze Gazety Wyborczej i TVN24 wycofali się z popierania HGW, bo zobaczyli, że znajdują się na tonącym okręcie.  

“Problemem Hanny Gronkiewicz-Waltz jest to, że jest przekupiona i skorumpowana”. Jako przykład podaje blokowanie podjazdów samochodowych poprzez stawianie “kołków” na podjazdach. Według gościa zabieg ten ma na celu doprowadzenie do upadłości polskich, małych przedsiębiorstw na rzecz rzecz hipermarketów z zagranicznym kapitałem. “Warszawa jest zakołkowana” – kwituje satyryk

Publicysta w rozmowie wyraził też pełne zaufanie do obecnego rządu.

Jan Pietrzak jest inicjatorem budowy Łuku Triumfalnego Bitwy Warszawskiej 1920 na 100-lecie pamiątki wydarzenia. Według satyryka, jeżeli władze Warszawy nie staną w opozycji do tego projektu, to nie będzie innych przeszkód, aby pomnik powstał.

źródło: http://telewizjarepublika.pl/pietrzak-hgw-jest-przekupiona-i-skorumpowana,37264.html

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ