Wrocław-Paryż: Medale dla matematyków

dzieci francja.png

 

Triumf polskich zawodników na XXX Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Logicznych i Matematycznych we Francji. Opiekunem polskiej grupy był doc. dr Janusz Górniak, prodziekan Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej.

Reprezentanci Polski zmagali się w ośmiu kategoriach wiekowych i zawodowych. Zdobyli 9 medali, w tym  trzy złote, trzy srebrne i trzy brązowe (na 24 możliwych). Są to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, licealiści i studenci.

Ze złotym medalem przyjechali: Paulina Żeleźnik z SP nr 24, Radosław Girul z Gimnazjum nr 38 i Łukasz Bożyk, student matematyki na Uniwersytecie Warszawskim

Jak podaje Radio Wrocław Międzynarodowe Mistrzostwa Francji w Grach Matematycznych i Logicznych, zwane także Mistrzostwami Świata, organizowane są w Paryżu od 1987 roku. Polska reprezentacja uczestniczy w nich od 1992 r. Opiekun grupy polskiej doc. Górniak przed wyjazdem zwierzył się, że liczył na zdobycie maksymalnie 4-5 medali. Sukces – powiedział opiekun – jest tym większym, że inne reprezentacje nawet nie zbliżyły się do naszego wyniku. A przecież pozostali nasi zawodnicy zajęli również dobre pozycje w swoich kategoriach.

 

Foto: you tube

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ