Jakubiak: KOD rozbija jedność narodową

“Wyborcza chce znowu podzielić naród i to nawet na takich uroczystościach. Przecież to był pogrzeb 17-letniej dziewczyny, która chciała chodzić na zabawy, chodzić do szkoły, mieć dzieci. Opanujcie się KOD-owcy, opanujcie się!” – mówił na antenie Telewizji Republika Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15.

Marek Jakubiak ocenił pojawienie się Mateusza Kijowskiego i KOD-u na niedzielnych uroczystościach pogrzebowych w Gdańsku.

“Nie mam wątpliwości, że pojawienie się Kijowskiego na pogrzebie „Inki” i „Zagończyka” to była prowokacja polityczna, mam pretensje do KOD-u o to, że rozbija jedność narodową, prowokuje” – mówił poseł Kukiz’15. 

“Nie mam pretensji do Ruchu Narodowego, czy do ONR-u bo zachowali się jak mężczyźni” – dodał. 

Polityk zaznaczył, że msza jest wydarzeniem publicznym i każdy może na nią przyjść, ale skandalem było wywieszanie prowokujących flag KOD-u. 

“Wyborcza chce znowu podzielić naród i to nawet na takich uroczystościach. Przecież to był pogrzeb 17-letniej dziewczyny, która chciała chodzić na zabawy, chodzić do szkoły, mieć dzieci. Opanujcie się KOD-owcy, opanujcie się!” – mówił Jakubiak. 

Poseł odniósł się również do sprawy reprywatyzacji. Jego zdaniem afera w Warszawie to tylko czubek góry lodowej. “Komisja ds. reprywatyzacji w Polsce jest niezbędna. Sprzedano cały majątek Polski, i ja jako przedsiębiorca pytam się, gdzie są te wszystkie pieniądze – powiedział. 

“Teraz tą sprawą musi się zająć CBŚ albo CBA” – ocenił Jakubiak. 

 

źródło: stefczyk.info//telewizjarepublika.pl

 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ