Pijany sprawca kolizji nie posiadał prawa jazdy oraz był poszukiwany przez Policje

Policja - napis.jpg

Ponad 2,5 promila alkoholu miał kierowca volkswagena, który uderzył w fiata stilo, zaparkowanego na terenie marketu Kaufland. Policjanci z Dzierżoniowa po jego zatrzymaniu stwierdzili, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami oraz był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 

Oficer dyżurny dzierżoniowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o stłuczce na parkingu przy ul. Diorowskiej w Dzierżoniowie. Jak ustalili policjanci z ruchu drogowego,  kierujący volkswagenem, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód fiat stilo, należący do 29-letniej kobiety.  
 
Funkcjonariusze w trakcie wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia wyczuli, że 29-letni mieszkaniec gminy Pieszyce, który kierował vw był w stanie nietrzeźwym. Policyjny alkomat wykazał u niego ponad 2,5 promila alkoholu. Okazało się również, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, gdyż zostało mu zatrzymane za podobne przestępstwo przez sąd aż do 2021 roku. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwym.
 
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu został przekazany do więzienia, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności. Odpowie również za kierowanie w stanie nietrzeźwym oraz spowodowanie kolizji.
 
Źródło: KPP w Dzierżoniowie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ