Wrocław: Policja w czasie wolnym jest na służbie

8580208-poilcja.jpg

Wrocławski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. W dodatku nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC swojego auta, a także okazał się być osobą poszukiwaną przez prokuraturę. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 

28 sierpnia 2016 roku policjant Wydziału Ruchu Drogowego wrocławskiej komendy miejskiej w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Do zdarzenia doszło w Borku Strzelińskim tuż przed godziną 5 nad ranem. Po zatrzymaniu przez funkcjonariusza podejrzany został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że 56 – letni mieszkaniec Wrocławia ma ponad półtora promila. Jakby tego było mało, okazało się również, że jego pojazd nie posiada aktualnego ubezpieczenia OC. Mężczyzna figurował też w policyjnej bazie jako osoba poszukiwana przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Podejrzany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna – oprócz odpowiedzialności karnej – będzie się musiał liczyć także niemałymi kosztami związanymi z brakiem ubezpieczenia auta.

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrudno wyobrazić sobie, do jakiego zagrożenia życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego mogłoby dojść, gdyby nie reakcja znajdującego się w czasie wolnym od służby policjanta.

 

foto: you tube

źródło: policja.govpl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj