Dolny Śląsk: Urząd Marszałkowski przyznał dotacje dla kolejnych dolnośląskich gmin

wud.jpg

Promesy oraz umowy na dotacje o wartości 700 tys. zł złotych otrzymali dziś przedstawiciele 7 dolnośląskich samorządów. Dotacje pochodzą z budżetu Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej, a gminy mogą je przeznaczyć na cele, które podniosą standard życia mieszkańców regionu. Łącznie, w 2016 roku z pomocy finansowej w ramach Funduszu skorzystało 24 gminy, a kwota dotacji wyniosła 3,2 mln złotych.

Podczas dzisiejszego spotkania w Urzędzie Marszałkowskim umowy oraz dotacje w wysokości 100 tys. zł zostały wręczone przedstawicielom gmin: Złoty Stok, Piława Górna, Międzylesie, Marciszów, Kłodzko, Cieszków i Bolków.

Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej jest narzędziem Zarządu Województwa do prowadzenia polityki rozwoju województwa. Inicjatywa ta powstała w celu zniwelowania różnic wynikających z nierównomiernego dostępu do środków unijnych, które w znaczący sposób wspierają rozwój lepiej gospodarczo rozwiniętych obszarów, zwiększając tym samym dysproporcję w poziomie życia i dostępie do usług publicznych. Pamiętając o tych miejscach na mapie naszego województwa, które są w słabszej pozycji w stosunku do innych mamy na uwadze budowanie spójności regionu poprzez wspieranie niezbędnych inicjatyw, które stanowią realne wsparcie dla lokalnej społeczności.

W latach 2009-2016 Zarząd Województwa przyznał pomoc dla ponad stu dolnośląskich gmin i zaprosił je do składania projektów zadań. Z budżetu Województwa wydatkowano na ten cel ponad 40 mln złotych. Gminy zrealizowały w tym czasie ponad 230 zadań m.in. z zakresu infrastruktury drogowej, wodociągowej, kanalizacyjnej, remontów i przebudowy obiektów szkolnych oraz przedszkolnych, zakupów pomocy dydaktycznych w tym 26 miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Dzięki środkom Funduszu gminy realizują projekty, które realnie zwiększają standard życia mieszkańców regionu. Tym samym środki przeznaczane na DFPR służą realizacji zrównoważonego rozwoju województwa, a więc celu strategicznego regionu.

źródło: umwd.dolnyslask.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj