Wrocław: Relacja ze spotkania w Klubie Muzyki i Literatury

swjw.jpg

O tym jak w czasach PRL- deptano ludzką godność, o tym dlaczego powstała „Solidarność”, o tym jaki wpływ na Polaków miał wybór polskiego papieża, o tym czy „Solidarność” jest potrzebna, o tym jakie są pozytywne przejawy związkowej aktywności, rozmawiali m.in. paneliści: ks. Stanisław Pawlaczek, Danuta Utrata, Kazimierz Kimso, prof. Włodzimierz Suleja i Jerzy Langer. Dyskusję pod przewodnim tematem „Godność równa się Solidarność” prowadził Janusz Wolniak.

W Klubie Muzyki i Literatury od kilku już lat, 31 sierpnia odbywają się takie spotkania. Chociaż dyskusja trwała dwie godziny, to zgromadzona w Klubie publiczność dotrwała do końca.

Gościem specjalnym spotkania był Bolesław Czernewcan. Zaprezentował zebranym widzom swoje wspomnienia i wiersze oraz upowszechnił własną publikację pt. „Sierpniowe echa”. Opisał w niej nieznaną szerzej historię przywiezienia do Wrocławia Porozumień Gdańskich. Pana Czernewcan przyjechał tylko na krótko do Polski. Od 1987 roku przebywa na emigracji w Kanadzie.

Janusz Wolniak cytował wielokrotnie sława Świętego Jana Pawła II oraz ks. Mirosława Drzewieckiego, który powiedział: „Solidarność ma chronić przestrzeń prawdy i wolności. . Solidarność ma być głosem prostych ludzi. Wolność ma być jej ozdobą”.

Foto: Janusz Wolniak

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ