Wrocław: Sprawdź bezpłatnie jakość spalin swojego auta

spaliny auto.jpg

Już wkrótce, na niektórych stacjach diagnostycznych, będzie można za darmo sprawdzić, czy nasze auto nie emituje za dużo szkodliwych związków. W całym mieście będzie do ośmiu takich stacji.

Badanie będzie finansowane z budżetu miasta. Jedno takie badanie to wydatek do dwudziestu kilku złotych.

Pomysł na bezpłatne badania spalania to kolejny krok działań na rzecz poprawy powietrza w naszym mieście. Wczoraj zaprezentowano trzy samochody elektryczne zakupione przez Urząd Miejski Wrocławia

Policja i Inspekcja Transportu Drogowego już korzysta z 17 dymomierzy. Na wyposażeniu ITD jest także przewoźna stacja badawcza pojazdów oraz analizator spalin. Miasto dofinansowało zakup tego sprzętu w wysokości 410 tysięcy złotych (370 tysięcy dla ITD i 40 tysięcy dla policji). 

W 2005 r. przy użyciu dymomierza ITD skontrolowała 357 samochodów a przy użyciu Mobilnej Linii Diagnostycznej 770 pojazdów. W 16 przypadkach inspektorzy stwierdzili naruszenia w zakresie ochrony środowiska.

W tym roku inspektorzy ITD przeprowadzili 141 kontroli w zakresie zadymienia pojazdów i zbadali 676 aut przy użyciu Mobilnej Linii Diagnostycznej. W 18 przypadkach stwierdzono naruszenia w zakresie ochrony środowiska.

Blisko tysiąc samochodów (dokładnie 989) skontrolowała od początku 2016 roku Ekipa Techniki Drogowej i Ekologii Komendy Miejskiej We Wrocławiu. W czasie kontroli okazało się, że 82 samochody nie spełniają wymogów. Kierowcom zostały zatrzymane dowody rejestracyjne.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj