Jawor: Rozbój i bójka podczas meczu – policjanci zatrzymali 4 osoby

policja nowa.jpg

Kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom zatrzymanym przez policjantów z powiatu jaworskiego, podejrzanym o dokonanie rozboju na terenie Stadionu Miejskiego w Jaworze. Do zdarzenia w trakcie meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Kuźnia Jawor i Odra Ścinawa. Kibice i zawodnicy obu drużyn wzięli tam udział w bójce podczas, której zabrali szaliki klubowe przeciwnikom. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i usłyszeli zarzuty rozboju. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. 

27 sierpnia 2016 roku na Stadionie Miejskim w Jaworze odbywał się mecz piłkarski ligi okręgowej pomiędzy drużynami Kuźnia Jawor – Odra Ścinawa, niestety musiał zostać przerwany z uwagi na zachowanie kibiców oraz zawodników. Doszło tam do awantury i w konsekwencji bójki pomiędzy uczestnikami imprezy. 

Z ustaleń policjantów wynika, że podczas bójki jeden z kibiców Kuźni Jawor doprowadził do stanu bezbronności kibica drużyny przeciwnej i zabrał mu szalik klubu. W tym samym czasie kolejni kibice Kuźni Jawor napadli na innego uczestnika spotkania, a następnie przywłaszczyli jego szalik klubowy. 

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o te czyny. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu jaworskiego w wieku od 20 do 41 lat. 

Po przesłuchaniu i wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia zostały im przedstawione im zarzutydokonania rozboju. 
Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem, a grozić im może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP w Jaworze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj