Rozpoczęcie nowego roku szkolnego we Wrocławiu

rok szkolnt3.jpg

Podczas uroczystości w ZS nr 18 (w skład zespolu wchodzi technikum i zasadnicza szkoła zawodowa), prezydent mówił o tym, że kształcenie zawodowe to przyszłość.

– Gratuluję wam wyboru szkoły. Wrocław cały czas się rozwija i czeka na was, przyszłych specjalistów – mówił Rafał Dutkiewicz. Zaproszeni dyrektorzy zakładów współpracujących ze szkołą również nawiązywali do słów prezydenta i zachęcali uczniów do nauki i ukończenia szkoły, a kaireira zawodowa czeka na nich otworem.

62 tys. uczniów rozpoczynających ten rok szkolny we wrocławskich placówkach oświatowych to liczba szacunkowa, która jeszcze może się zmienić, bo wciąż trwa rekrutacja uzupełniająca do klas I w podstawówkach. Dokładne wyniki rekrutacji będą znane w połowie września. 

3 dni wcześniej w Capitolu

W Teatrze Muzycznym Capitol już w poniedziałek, 29 sierpnia, odbyło się uroczyste spotkanie z okazji inauguracji roku szkolnego. Prezydent Rafał Dutkiewicz wręczył nominacje nowo powołanym 35 dyrektorom szkół i przedszkoli. W  inauguracji nowego roku szkolnego brali udział dyrektorzy wrocławskich szkół i przedszkoli, przedstawiciele miasta i kuratorium oświaty.  – Dla wielu dyrektorów szkół okres wakacji był pracowity – podkreślał podczas uroczystości Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji miasta. Potem opowiadał o tym, co będzie się działo we wrocławskiej oświacie w nadchodzącym roku. Podkreślał, że ostatnie lata są dużym wyzwaniem dla planujących edukację, ze względu na wprowadzone i zapowiadane zmiany w ustawie oświatowej. 

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ