Głogów: Na ,,40’’ jechał z prędkością 128 km/h – stracił prawo jazdy

policja nowa.jpg

„Zwolnij – dojedź do celu” pod takim kryptonimem od wczesnych godzin rannych głogowscy policjanci prowadzili działania zmierzające do ograniczenia wypadków drogowych i zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu. Funkcjonariusze ujawnili aż 22 wykroczenia i w jednym z przypadków zatrzymali prawo jazdy kierowcy. Mężczyzna w jadąc z prędkością 128 km/h w terenie zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość aż o 88 km/h. 

Policjanci kontrolowali przede wszystkim te pojazdy, które przekraczały dozwoloną prędkość, ponieważ jak pokazują statystyki jest to jedno z najpoważniejszych wykroczeń, jakie popełniają kierowcy. Niestety bardzo często właśnie nadmierna prędkość staję się też przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze sprawdzali również stan trzeźwości kierujących oraz czy podróżują z zapiętymi pasami bezpieczeństwa.

Podczas tych kilkugodzinnych działań policjanci z Głogowa ujawnili aż 22 wykroczenia drogowe polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości. 

W jednym z przypadków 38-letni kierowca osobowego BMW, jechał w terenie zabudowanym z prędkością 128 km/h przekraczając dozwoloną w tym miejscu prędkość 40 km/h, aż o 88 kilometry. Policjanci musieli sięgać po drastyczny środek, jakim jest zatrzymanie prawa jazdy na okres, co najmniej 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że tak dzieje się wtedy, gdy kierowca przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu tego typu akcje będą cyklicznie kontynuowane przez policjantów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj