Przypominamy że dzisiaj odbędzie się rozprawa J. Bogusławskiego skandalicznie ukaranego na wiecu KOD

bogusawski (1).jpg

W piątek (02. 09.)  o godz. 11.30 we wrocławskim sądzie rozpocznie się proces, w sprawie odwołania od wyroku skazującego Jarka Bogusławskiego.

Przypominamy, że wrocławski społecznik związany ze środowiskami patriotycznymi, Jarek Bogusławski, został skazany zaocznie przez sąd za na karę 350 złotych za zakłócanie „niezakazanego zgromadzenia publicznego Komitetu Obrony Demokracji”. 

Policja sporządziła ten wniosek na żądanie środowiska prawniczego lub zwierzchników związanych z polityczną frakcją sprzyjającą antyrządowym organizacjom politycznym – napisał w odwołaniu od wyroku Bogusławski.

Czy  skazują człowieka, za nic?  Czy prześmiewczo? bo jaki sąd w wolnym kraju (poza Federacją Rosyjską, Koreą Pł.) wszczyna procedurę, która kończy się wyrokiem z powodu wyrażania sprzeciwu w miejscu publicznym?

Kto był na Solnym, widział, słyszał, i wie, że naruszenie porządku (z art.156 ust.1 z 2001 r., Prawo Ochrony Środowiska) jest codziennością we wszystkich niezakazanych zgromadzeniach publicznych.

Jarek Bogusławski, jak wynika z notatki, napisanej przez policję a potem podanej przez Sędzię w uzasadnieniu wyroku , brzmi: “zakłócił przebieg niezakazanego zgromadzenia publicznego KOD, skandując hasła przy pomocy ręcznego urządzenia nagłaśniającego, czym naruszył zakaz używania instalacji lub urządzeń nagłaśniających określony art.156 ust.1 z 2001 roku, Prawo Ochrony Środowiska”. Ufff. Śmiać i płakać jednocześnie się chce.

Sędzina, dzisiaj wyda kolejną decyzję, o czym napiszemy  i zostaje nadzieja, że zna wczorajszy wyrok sądu warszawskiego dot. Wojtka Sumlińskiego, i nie popełni błędu

Czytaj: Apel Ewy Stankiewicz – Jutro rozprawa w sądzie we Wrocławiu ws. KOD

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ