Sukces piłkarskiej Akademii Śląska Wrocław

slask dzieci.jpg

Spory sukces piłkarskiej Akademii Śląska Wrocław podczas prestiżowego turnieju Deyna Cup 2016. Chłopcy z rocznika 2006 i 2007 zajęli w swoich kategoriach wiekowych trzecie miejsca na podium, a w pokonanym polu pozostawili m.in.: rówieśników ze słynnego Manchesteru City.

Choć mają dopiero po 9 i 10 lat to już pokazują, że są utalentowani jak na swój wiek. Młodym zawodnikom trenującym pod czujnym okiem Kamila Domagalskiego należą się wielkie brawa za ich postawę w prestiżowym i silnie obsadzonym turnieju Deyna Cup 2016 rozgrywanym w tym roku w Starogardzie Gdańskim. W tej edycji wzięły udział czołowe kluby z Angli, Ukrainy, Rosji, Łotwy, Turcji, Gruzji i Białorusi.

Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Zespół Śląska U-10 spośród rozegranych jedenastu spotkań wygrał osiem, zanotował jeden remis i jedynie dwie porażki – z Lechem Poznań (0:2) i będącą poza zasięgiem wszystkich drużyn ekipą Escola Varsovia FC Barcelona. Ta drużyna to oficjalna filia piłkarskiej szkółki FC Barcelony w Polsce. Tamtejsi zawodnicy i trenerzy mogą liczyć na bogate, wieloletnie doświadczenia w pracy z młodzieżą przenoszone z ziemi katalońskiej do polskiej. Nie może dziwić, że to właśnie Escola Varsovia nie miała sobie w tym turnieju równych. Młodzi zawodnicy Śląska odprawili z kwitkiem między innymi Zagłębie Lubin, Karpaty Lwów, Lechię Gdańsk oraz Legię Warszawa. Rywalom wbili łącznie 28 bramek.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj