Jelenia Góra:Inauguracja 58. WRZEŚNIA JELENIOGÓRSKIEGO’ 2016

jeleniuog 2.jpg

Wrzesień Jeleniogórski to czas wyjątkowy dla Mieszkańców i Turystów, przyjeżdżających w Karkonosze. 58. święto Jeleniej Góry to prezentacja bogatej oferty kulturalnej, która zaspokoi różnorodne upodobania. Poniżej przedstawiamy kalendarz wybranych imprez 58. Września Jeleniogórskiego.

 

3 – 4 września (sobota – niedziela)  -Plac Ratuszowy

  • Art & Glass Festiwal „Vitrum – szkło w kulturze i historii polsko-czeskiego pogranicza”  – w sobotę w godz. 12.00-22.00, w niedzielę w godz. 10.00-18.00

Art & Glass Festiwal czyli  polsko-czeski jarmark sztuki i szkła. Impreza odbędzie się na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze w dniach 3 – 4 września 2016 r. W programie przewidziano pokazy obróbki szkła nad palnikiem, wypału ceramiki raku oraz kamionki i porcelany, wytwarzania biżuterii z możliwością zakupu, wykonywania mozaiki szklanej, wydmuchiwania szkła przy przenośnym piecu szklarskim, pokazów i warsztatów odlewniczych z brązu i aluminium, produkcji koralików i wiele innych pokazów rzemieślniczych. Wydarzeniom na jeleniogórskim rynku towarzyszyć będą warsztaty dla dzieci. Imprezę wzbogaci koncert inaugurujący 58. Wrzesień Jeleniogórski podczas którego usłyszymy zespół „Raz, Dwa, Trzy” oraz orkiestrę Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze z udziałem Marzeny Ugornej w wyjątkowym programie „Blues symfonicznie”

  • Koncert zespołu RAZ DWA TRZY – godz. 18.00

oraz

  • Blues Symfonicznie, koncert pod dyrekcją Mieczysława Ungera – godz. 20.00

 

foto: you tube

źródło: jeleniagora.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj