Obrzydliwa manipulacja Rosatiego ws wyroku śmierci dla Witolda Pileckiego

rossati.jpg

Dariusz Rosati zasugerował na Twitterze, że wyrok śmierci na Witolda Pileckiego podpisał “wujek Kaczyńskich Henryk Świątkowski, minister sprawiedliwości w rządzie Bieruta”. Rosati opublikował taką informację z dopiskiem “Czy to może być prawda?”

Rosati ma życiorys, który raczej nie uzasadnia zainteresowania sylwetką rotmistrza Pileckiego. W latach 1966-1990 polityk PO był gorliwym członkiem PZPR, a w 1978 r. został zarejestrowany jako kontakt operacyjny komunistycznej bezpieki.

Kłamliwe sugestie powtarzane przez Rosatiego już kilka miesięcy temu obnażył Marek Minakowski, znany genealog. Odszukał on akt chrztu Henryka Świątkowskiego, aby sprawdzić, czy ma on coś wspólnego z babcią Jarosława i Lecha Kaczyńskich – Franciszką ze Świątkowskich Kaczyńską.

Po pierwsze – jak ustalił Minakowski – Henryk Świątkowski w ogóle nie powinien się tak nazywać. “Mitem jest informacja o Janie Świątkowskim, ojcu Henryka. Henryk urodził się jako bękart, syn niezamężnej panny Leokadii Świątkowskiej. Rzekomego ojca Jana dopisano do aktu chrztu dopiero w roku 1951, gdy Henryk był ministrem sprawiedliwości” – ustalił Minakowski.

Po drugie: matka komunistycznego ministra Leokadia Świątkowska nie ma nic wspólnego z babcią Jarosława i Lecha Kaczyńskich – Franciszką ze Świątkowskich Kaczyńską.

Nie ma więc żadnych znanych więzów rodzinnych między komunistycznym ministrem a rodziną Kaczyńskich. Natomiast więcej o Dariuszu Rosatim, propagatorze podobnych kłamstw, zarejestrowanym jako tajny współpracownik komunistycznej bezpieki o psudonimie “Buyer” będzie można dowiedzieć się z książki “Resortowe dzieci. Politycy”, która ukaże się w sprzedaży już na przełomie października i listopada br.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ