Wrocław: Pilny apel o krew

krew.jpg

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu na swojej stronie internetowej apeluje o oddawanie wszystkich grup ujemnych krwi.

“Jako jedna z największych jednostek służby krwi w Polsce, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu zaopatrujemy w krew i jej składniki pacjentów większości szpitali i klinik Dolnego Śląska, ale także, w przypadkach pilnych, ratujemy zdrowie i życie chorych z odległych zakątków Polski. Krew jest lekiem bezcennym i niezastąpionym.  Rozwój medycyny i postęp technologii medycznej powoduje ciągły wzrost zapotrzebowania na krew i jej składniki. Dlatego tak istotne jest nasze działanie, ukierunkowane na pozyskiwanie nowych Krwiodawców. 

Wakacje i czas letniego wypoczynku jest dla nas bardzo trudnym okresem i zapasy krwi osiągają niski poziom. Tymczasem w okresie wakacji zapotrzebowanie na krew jest szczególnie duże. Czas letniego wypoczynku oraz realizacji planów urlopowych sprzyja zwiększonej ilości przejazdów, czego wynikiem jest też wzrost wypadków komunikacyjnych. W tej trudnej sytuacji RCKiK we Wrocławiu ponosi odpowiedzialność za zabezpieczenie w krew zarówno planowanych zabiegów operacyjnych, jak również zapewnienie krwi dla ratowania życia ofiar wypadków drogowych.” 

Najmniej jest krwi ARh- jak również BRh-, ABRh- i 0Rh-

Należy pamiętać, że jedna jednostka jest w stanie uratować życie nawet trzem osobom. Centrum Krwiodawstwa apeluje do mieszkańców aby zdecydowali się oddać krew. Mogą to zrobić od poniedziałku do piątku w godz. 7.15-17.30 oraz w soboty od 7.30 do 12.00 przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9. Dawcą może zostać każda osoba ciesząca się ogólnym dobrym stanem zdrowia w wieku 18-65 lat. Do oddania krwi należy zgłosić się po lekkostrawnym posiłku, wymagany jest też dokument tożsamości ze zdjęciem oraz numerem PESEL.

 

foto: you tube

źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ