8 września bezpłatnie MPK: #czytamwroclaw

czytam wroc.jpg

Co czytają mieszkańcy Europejskiej Stolicy Kultury? Gdzie można ich spotkać z książką? Czy mają swoich ulubionych autorów, czy może kierują się recenzjami? Chętnie korzystają z bibliotek? A może wolą posiadać ulubione książki na własność? Już po raz drugi 8 września podczas Międzynarodowego Dnia Walki z Analfabetyzmem, zapraszamy wrocławian do podzielenia się swoją pasją do czytania książek i przyłączenia się do akcji #czytamwroclaw

8 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Analfabetyzmem. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1965 roku, a jego głównym celem jest przypominanie społeczności świata o jednym z fundamentalnych praw człowieka – prawie do edukacji, która jednak w wielu krajach i dla wielu ludzi wciąż jest dobrem luksusowym. Tego dnia na całym świecie odbywają się wydarzenia promujące umiejętność pisania i czytania.

Książka zamiast biletu w MPK

Wrocław również przyłączył się do obchodów inaugurując w ubiegłym roku akcję #czytamwroclaw. Tego dnia każdy wrocławianin, który w komunikacji miejskiej czytał papierową książkę mógł podróżować bez biletu, a przy kontroli zamiast mandatu otrzymywał zakładkę do książki. Podobnie będzie w tym roku, z tą tylko różnicą, że tym razem będą się liczyć zarówno książki tradycyjne jak i e-booki na czytnikach (nie na tabletach lub smarfonach, lecz na urządzeniach dedykowanych!). W tym dniu we Wrocławiu planowane są również inne atrakcje.

Skok ze spadochronem dla miłośników książek

W tym roku w ramach akcji #czytamwroclaw i obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Analfabetyzmem zaprosiliśmy wrocławian do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym, w którym do wygrania jest sześć skoków ze spadochronem. Wystarczyło wysłać do nas swoje zdjęcie z wybraną przez siebie książką i napisać, co, gdzie i kiedy czytacie. Spośród nadesłanych zgłoszeń w głosowaniu internetowym wybranych zostanie 6 osób, które nagrodzimy tą odlotową nagrodą.

Do rozdania mamy dziesiątki książek

8 września zaczytanych będzie można również spotkać w Infopunkcie Barbara. Tu przed południem będziemy im robić zdjęcia, które następnie trafią do galerii na stroniewww.wroclaw.pl/czytamwroclaw. Wrocławianie, którzy w godzinach 11.00 – 16.00 przyjdą do Infopunktu Barbara ze swoją ulubioną książką lub z książką, którą właśnie czytają i zapozują nam z nią do zdjęcia, otrzymają jedną z kilkudziesięciu pozycji udostępnionych nam przez Partnerów akcji: Wydawnictwa Książkowe Klimaty, e-bookowo.pl, Wydawnictwa Warstwy i Działu literackiego Europejskiej Stolicy Kultury. Oprócz tego miłośnicy e-booków będą mogli nieodpłatnie pobrać kilka tytułów książek na swoje czytniki.

#czytamwroclaw w Miejskich Bibliotekach Publicznych

W tym roku jednym z głównych partnerów akcji jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu. Tego dnia w wybranych filiach na terenie miasta będzie można zdobyć akcyjną zakładkę do książek, oraz zapozować z książką do zdjęcia.

W tym roku partnerem akcji jest również Księgarnia Autorska w Pasażu Grunwaldzkim. Tu na zaczytanych wrocławian oprócz akcyjnych zakładek czekać będzie również darmowa kawa. Każdy, kto 8 września przyjdzie do Księgarni Autorskiej, zrobi sobie zdjęcie z książką i udostępni je w serwisie Instagram lub Facebook (jako publiczne) wraz z hasztagiem #czytamwroclaw, otrzyma za darmo filiżankę kawy. 

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj